Utställningsresultat 2011

Teckenförklaring
Nat.. = Nationell, Int. = Internationell, TK = Terrierklubbsutställning, NTK = Svenska Norwichterrierklubbens utställning
* = kollat mot SKK:s databas
Deltagarantalet står inom parentes, (antalet vuxna hanhundar + antalet vuxna tikar)
 
januari - april
 
maj - juni
 
juli - augusti
 
september - december
 
 
 
 
 
6/1
GÖTEBORG Int.  
7/5
  LIDKÖPING Nat.  
2/7
  LUND SvNTK  
4/9
ÖLAND Nat.  
 
7/1
  GÖTEBORG Int.  
14/5
  TÅNGA HED TK  
2/7
  BORÅS Nat.  
10/9
  GIMO Int.  
 
5/3
  SOLLENTUNA TK  
15/5
  ÖVERKALIX Nat.  
10/7
  ALFTA Nat.  
10/9
  BJUV TK  
 
19/3
  MALMÖ Int.  
21/5
  PITEÅ Nat.  
15/7
  TVÅÅKER Int.  
11/9
  SOFIERO Nat.  
 
16/4
SKELLEFTEÅ TK  
21/5
  HÄSSLEHOLM Int.  
16/7
  TVÅÅKER Nat.  
17/9
HÖGBO TK  
 
16/4
  VÄSTERÅS Nat.  
22/5
  HÖRBY TK  
16/7
  PITEÅ Nat.  
18/9
  SANDVIKEN Int.  
         
28/5
  VALLENTUNA Int.  
24/7
  KÖPING Int.  
8/10
  SOLLENTUNA TK  
 
     
29/5
  ÖSTERBYBRUK Nat.  
29/7
  RANSÄTER Int.  
9/10
  SUNDSVALL Int.  
         
4/6
  NORRKÖPING Nat.  
30/7
  RANSÄTER Int.  
4/11
  VÄXJÖ Int.  
         
4/6
  FENGERSFORS TK  
31/7
  RANSÄTER Int.  
20/11
  JÖNKÖPING TK  
 
     
5/6
  VÄNERSBORG Int.
6/8
  KARLSTAD TK  
10/12
  STOCKHOLM Int.  
 
     
11/6
  VÄNNÄS Nat.
7/8
  SVENSTAVIK Int.          
         
12/6
ESKILSTUNA TK  
7/8
  STOCKHOLM Nat.          
         
19/6
  AVESTA Nat.  
13/8
  PITEÅ TK          
 
     
19/6
  GÄLLIVARE Int.  
13/8
  RONNEBY Nat.          
                 
14/8
  ASKERSUND Nat.          
                 
20/8
  ESKILSTUNA Int.        
                 
21/8
  NORRKÖPING Int.        
                 
27/8
  LJUNGSKILE Nat.        
                 
27/8
  VISBY Int.        
                 
28/8
  VISBY Int.        
                 
28/8
  TÅNGA HED TK        


* 2011-01-06 GÖTEBORG Int.   (3+5)
Domare: Leni Finne
 
BIR DK Ch FI JV-09 NORD JV-09 SE V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Abbey Road, cert & Championat, CACIB
BT-2 Cantab Fair And Square
BT-3 SE & DK Ch Wichie Linnea, R-CACIB
BT-4 INT & NORD Ch Birline's Gerda
   
BIM SE & DK Ch Wichie Löjtnantshjärta, CACIB
BH-2 SE Ch Pengabergets Baltzar, R-CACIB
   
INT & NORD Ch Birline's Gerda, BIR-veteran
 

   
* 2011-01-07 GÖTEBORG Int.   (3+5)
Domare: Ann Ingram
 
BIR SE & DK Ch FI JV-09 NORD JV-09 SE V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Abbey Road, CACIB
BT-2 SE & DK Ch Wichie Linnea, R-CACIB
BT-3 Cantab Fair And Square, cert
BT-4 INT & NORD Ch Birline's Gerda
   
BIM SE & DK Ch Wichie Löjtnantshjärta, CACIB
BH-2 SE Ch Pengabergets Baltzar, R-CACIB
   
INT & NORD Ch Birline's Gerda, BIR-veteran
 

   
* 2011-03-05 SOLLENTUNA TK   (5+4)
Domare: Carl-Gunnar Stafberg
 
BIR Farmarens Hallo Kitty, cert
BT-2 SE & DK Ch FI JV-09 NORD JV-09 SE V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Abbey Road
   
BIM SE V-10 Cobby's Roaring Chase, cert
BH-2 Cobby's In Design, res-cert
BH-3 NORD & FI Ch SE V-08 NORD V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Alladin-Sane
BH-4 NORD JV-10 Cog-Wheel's Rockin'Robin
   
1+0 valp Hundboden's Kamomill, BIR-valp
 

   
* 2011-03-19 MALMÖ Int.   (14+14)
Domare: Maja Korošec, Slovenien
 
BIR NORD JV-10 Cog-Wheel's Rockin'Robin, cert, CACIB
BH-2 NORD & FI Ch SE V-08 NORD V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Alladin-Sane, R-CACIB
BH-3 SE Ch Pengabergets Baltzar
BH-4 SE & DK Ch Wichie Löjtnantshjärta
opl. Cantab Berkeley Square, res-cert
   
BIM SE & DK Ch FI JV-09 NORD JV-09 SE V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Abbey Road, CACIB
BT-2 Cantab Fair And Square, cert, R-CACIB
BT-3 SE & DK Ch Wichie Linnea
BT-4 INT & NORD Ch Birline's Gerda
opl. DK Ch Wessex Laura Ashley, res-cert
   
2+1 valp Lakies Lille Odåga, BIR-valp
   
INT & NORD Ch Birline's Gerda, BIR-veteran  
 

   
* 2011-04-16
SKELLEFTEÅ TK   (1+0)
Domare: Torsten Himmrich, Tyskland
 
BIR SE & NO Ch Flatmoen's Herkules
 

   
* 2011-04-16
VÄSTERÅS Nat.   (3+2)
Domare: Nemanja Jovanovic, Serbien
 
BIR NORD & FI Ch SE V-08 NORD V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Alladin-Sane
BH-2 SE V-10 Cobby's Roaring Chase, cert
BH-3 SE & DK Ch Cobbys Head Over Heels
   
BIM Flatmoen's Jana, cert
BT-2 SE & DK Ch Wichie Linnea
 

   
* 2011-05-07
LIDKÖPING Nat.   (3+3)
Domare: Jim Byrnes, Irland
 
BIR Flottatjärns Bozz Of Midas Touch, cert & Championat
BH-2 SE V-10 Cobby's Roaring Chase, res-cert
BH-3 Lagercrantzens Ruff
 
BIM NO & DK Ch JWW-09 NO V-10 Lotcheck Festen Har Börjat, cert & SE Championat
BT-2 Flatmoen's Jana, res-cert
BT-3 NORD & FI Ch SE V-09 Cog-Wheel's China-Girl
 

   
* 2011-05-14
TÅNGA HED TK   (3+6)
Domare: Ann-Christin Molin
 
BIR Flatmoen's Jana, cert
BT-2 Cantab Fair And Square, res-cert
BT-3 SE & DK Ch FI JV-09 NORD JV-09 SE V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Abbey Road
BT-4 Nord JV-10 Cog-Wheels Billie Jean
 
BIM NORD & FI Ch SE V-08 NORD V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Alladin-Sane
BH-2
SE Ch Pengabergets Baltzar
   
Kennel Cog-Wheel's, uppfödargrupp med hp & BIS-3-uppfödargrupp
 

   
* 2011-05-15
ÖVERKALIX Nat.   (1+2)
Domare: Nenne Runsten

 

BIR SE & NO Ch Flatmoen's Herkules
   

   
* 2011-05-21
PITEÅ Nat.   (0+1)
Domare: Harri Lehkonen, Finland

 

  Inget ck delades ut
 

 
* 2011-05-21
HÄSSLEHOLM Int.   (9+11)
Domare: Rita Francis-Little, Australien
 
BIR Nord JV-10 Cog-Wheels Billie Jean, cert, CACIB
BT-2 INT & NORD Ch Birline's Gerda
BT-3 SE & DK Ch FI JV-09 NORD JV-09 SE V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Abbey Road, R-CACIB
BT-4 Doublepatch All Hallows Pumpkin, res-cert
   
BIM SE & DK Ch Wichie Löjtnantshjärta, CACIB
   
INT & NORD Ch Birline's Gerda, BIR-veteran
 
Kennel Cog-Wheel's, uppfödargrupp med hp & BIS-1-uppfödargrupp
 

 
* 2011-05-22
HÖRBY TK   (10+12)
Domare: Andreas Schemel, Storbritannien
   
BIR SE & DK Ch FI JV-09 NORD JV-09 SE V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Abbey Road
BT-2 Nord JV-10 Cog-Wheels Billie Jean, cert
BT-3 Riddarens The Famous Grouse, res-cert
BT-4 Doublepatch All Hallows Pumpkin
   
BIM NORD & FI Ch SE V-08 NORD V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Alladin-Sane
BH-2 SE Ch SE V-09 Cantab Ring of Fire
BH-3 SE & DK Ch Wichie Löjtnantshjärta
BH-4 Cantab Berkeley Square, cert
   
1+0 valpklass I Emmalundas Klippdassen, BIR-valp 4-6 mån
0+2 valpklass II Essegårdens Rosamunda, BIR-valp 6-9 mån
 
Lakies Lille Odåga, BIR-junior
 
Nord JV-10 Cog-Wheels Billie Jean, BIR-unghund
Cantab Berkeley Square, BIM-unghund
 
Riddarens The Famous Grouse, BIR-veteran
 
Kennel Cog-Wheel's, uppfödargrupp med hp & BIS-1-uppfödargrupp
 

 
* 2011-05-28
VALLENTUNA Int.   (1+3)
Domare: Lydia C. Hutchinson, USA
 
BIR NORD & FI Ch SE V-08 NORD V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Alladin-Sane, CACIB
 
BIM SE & DK Ch Wichie Linnea, CACIB
   

 
* 2011-05-29
ÖSTERBYBRUK Nat.  (1+2)
Domare: Jetta Tschokkinen, Finland
 
BIR SE V-10 Cobby's Roaring Chase, cert
   
BIM SE & DK Ch Wichie Linnea, CACIB
   

   
* 2011-06-04
NORRKÖPING Nat.  (1+1)
Domare: Ulf Bråthen
 
BIR NORD & FI Ch SE V-08 NORD V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Alladin-Sane
   
BIM SE & DK Ch NORD JV-09 FI JV-09 SE V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Abbey Road
   

   
* 2011-06-04
FENGERSFORS TK  (2+1)
Domare: Veli-Pekka Kumpumäki, Finland
 
BIR C.I.B NORD & LT Ch SE V-07 Villa Ekbacken's Hottentott
BH-2 INT, NORD, DK, LT & LV CH SE V-03 KBH V-09 Villa Ekbacken's Dynamit Harry
 
BIM Cantab Fair and Square, cert
   
Cantab Fair and Square, BIR- & BIS-4-unghund
INT, NORD, DK, LT & LV CH SE V-03 KBH V-09 Villa Ekbacken's Dynamit Harry, BIR- & BIS-2-veteran
   

   
* 2011-06-05
VÄNERSBORG Int.   (3+3)
Domare: Joo Schepers
 
BIR SE & DK Ch NORD JV-09 FI JV-09 SE V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Abbey Road, CACIB
BT-2 Cantab Fair and Square, cert, R-CACIB
BT-3 Cobby's Redhead, res-cert
 
BIM NORD & FI Ch SE V-08 NORD V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Alladin-Sane, CACIB
   

   
* 2011-06-11
VÄNNÄS Int.   (1+2)
Domare: Monique Van Brempt
 
BIR SE Ch Norsweden's Ida, CACIB, BIG-3
BT-2 Cobby's Redhead, cert
 
BIM SE & NO Ch Flatmoen's Herkules, CACIB
   

   
* 2011-06-12
ESKILSTUNA TK   (1+0)
Domare: Rose Envall-Larsson
 
BIR SE V-10 Cobby's Roaring Chase, cert & Championat
   
0+1 valp Ragus Comfort And Joy, BIR-valp & BIS-1 valp

   
2011-06-19
AVESTA Nat.   (0+0)
Domare: Leni Finne
 

   
* 2011-06-19
GÄLLIVARE Int.   (0+1)
Domare: Branislav Rajic
 
BIR Cobby's Redhead, cert
   

   
2011-07-02
LUND Svenska Norwichterrierklubben  (18+24)
Domare: Garry Mason, Wales
   
BIR NORD & FI Ch SE V-09 Cog-Wheel's China-Girl
BT-2 Flatmoen's Jana, cert
BT-3 SE & DK Ch FI JV-09 NORD JV-09 SE V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Abbey Road
BT-4 Cantab Fair And Square, res-cert
 
BIM NORD & FI Ch SE V-08 NORD V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Alladin-Sane
BH-2 NORD JV-10 Cog-Wheel's Rockin' Robin, cert
BH-3 SE Ch SE V-10 Cobby's Roaring Chase
BH-4 Lakies Lille Odåga, res-cert
   
1+1 valpklass I Kullalyckans Gonzo Give Me Five, BIR-valp 4-6 mån
Ydresteds Charmknyte, BIM-valp 4-6 mån
   
0+5 valpklass II Ragus Comfort And Joy, BIR-valp 6-9 mån & BIS-valp totalt
   
Flatmoen's Jana, BIR-junior
Lakies Lille Odåga, BIM-junior
 
Cantab Fair And Square, BIR-unghund
Cog-Wheel's Rockin' Robin, BIM-unghund
   
Ydresteds Carisma, BIR-öppen
Wessex Royal Albert Hall, BIM-öppen
 
INT, NORD, LT, LV & DK Ch SE V-03 Kbh V-09 Villa Ekbacken's Dynamit Harry, BIR-veteran
Riddarens The Famous Grouse, BIM-veteran
 
GB & SE Ch Ragus Up'N'Adam, avelsgrupp med hp & Bästa avelsklass
 
Kennel Cog-Wheel's, uppfödargrupp med hp & Bästa uppfödargrupp
Kennel Cobby's, uppfödargrupp med hp
Kennel Roly-Poly, uppfödargrupp med hp
 

   
* 2011-07-02
BORÅS Nat.   (0+1)
Domare: Hanne Laine Jensen
 
BIR NO Ch Diamond Ruby Baggins of Gamwich, cert & SE Champion

   
* 2011-07-10
ALFTA Nat.   (3+1)
Domare: Antonio Di Lorenzo
 
BIR SE Ch SE V-10 Cobby's Roaring Chase
   
BIR Cobby's Has The Spark, cert
   

   
* 2011-07-15
TVÅÅKER Int.   (4+6)
Domare: Vigdis Nymark, Norge
   
BIR NORD JV-10 Cog-Wheel's Rockin' Robin, cert, CACIB
BH-2 NORD & FI Ch SE V-08 NORD V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Alladin-Sane, R-CACIB
BH-3 SE Ch Flottatjärn's Bozz of Midas Touch
 
BIM Nord JV-10 Cog-Wheels Billie Jean, cert, CACIB
BT-2 SE & DK Ch FI JV-09 NORD JV-09 SE V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Abbey Road, R-CACIB
BT-3 Riddarens The Famous Grouse, res-cert
 
Riddarens The Famous Grouse, BIR-veteran
 

 
* 2010-07-16
TVÅÅKER Nat.   (2+7)
Domare: Svante Frisk
 
BIR SE & DK Ch FI JV-09 NORD JV-09 SE V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Abbey Road
BT-2 Flatmoen's Jana, cert
 
BIM NORD & FI Ch SE V-08 NORD V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Alladin-Sane
 
1+0 valp Emmalundas Klippdassen, BIR-valp
 

   
* 2011-07-16
PITEÅ Int.   (0+1)
Domare: Sonia Pagani Italien
 
BIR Norsweden's Selma, cert
 

   
* 2011-07-24
KÖPING Int.   (3+2)
Domare: Colm Hastings
 
BIR NORD & FI Ch SE V-08 NORD V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Alladin-Sane, CACIB
BH-2 SE Ch SE V-10 Cobby´s Roaring Chase, R-CACIB
BH-3 Cobby's Right On Target, cert
   
BIM Cobby's Has The Spark, cert, CACIB
BT-2 Cobby's Happy Go Lucky, res-cert, R-CACIB
   
GB & SE Ch Ragus Up'N'Adam, avelsgrupp med hp
 

   
* 2011-07-29
RANSÄTER Int.   (3+3)
Domare: Cindy Pettersson
   
BIR RU, FI & DK Ch Shugar Kjub Snooker, cert & SE Champion, CACIB
BH-2 SE Ch SE V-10 Cobby´s Roaring Chase, R-CACIB
BH-3 SE Ch Manfuls Man Of Honour
   
BIM NO, DK & SE Ch Diamond Ruby Baggins Of Gamwich, CACIB
BT-2 INT & NORD Ch Birline's Gerda
BT-3 Essegårdens Qaramell, cert
   
SE UCH Manfuls Man Of Honour, BIR-veteran
INT & NORD Ch Birline's Gerda, BIM-veteran

   
* 2011-07-30
RANSÄTER Int.   (6+5)
Domare: Petter Steen, Norge
   
BIR SE Ch SE V-10 Cobby's Roaring Chase, CACIB
BH-2 SE Ch Manfuls Man Of Honour, R-CACIB
BH-3 Cobby's Right On Target, cert
BH-4 FI & RU Ch Debeaux Zac Attack, res-cert
   
BIM Cobby's Happy Go Lucky, cert , CACIB
BT-2 NO, DK & SE Ch Diamond Ruby Baggins Of Gamwich, R-CACIB
BT-3 Cobby's Has The Spark, res-cert
BT-4 INT & NORD Ch Birline's Gerda
   
0+1 valp Ragus Comfort And Joy, BIR-valp
 
SE UCH Manfuls Man Of Honour, BIR-veteran
INT & NORD Ch Birline's Gerda, BIM-veteran
 
GB & SE Ch Ragus Up'N'Adam, avelsgrupp med hp & BIS-4 avelsgrupp
 
Kennel Cobby's, uppfödargrupp med hp
 

   
* 2011-07-31
RANSÄTER Int.   (5+4)
Domare: Bengt Nilsson
   
BIR FI & RU Ch Debeaux Zac Attack, cert & SE Champion, CACIB
BH-2 SE Ch SE V-10 Cobby´s Roaring Chase, R-CACIB
BH-3 SE UCH Manfuls Man Of Honour
BH-4 SE, DK & NO Ch Porrigito Muffins
   
BIM Cobby's Has The Spark, cert, CACIB
BT-2 Cobby's Happy Go Lucky, res-cert, R-CACIB
BT-3 NO, DK & SE Ch Diamond Ruby Baggins Of Gamwich
   
0+1 valp Ragus Comfort And Joy, BIR-valp
 
SE UCH Manfuls Man Of Honour, BIR-veteran
 
Kennel Cobby's, uppfödargrupp med hp
 

   
* 2011-08-06
KARLSTAD/VÅLBERG TK  (2+1)
Domare: Benny Blid von Schedvin
 
BIR C.I.B. NORD & LT Ch SE V-07 Villa Ekbacken's Hottentott
BH-2 INT, NORD, DK, LT & LV Ch SE V-03 KBH V-09 Villa Ekbacken's Dynamit Harry
 
BIM Flatmoen's Jana, cert
 
INT, NORD, DK, LT & LV Ch SE V-03 KBH V-09 Villa Ekbacken's Dynamit Harry, BIR- & BIS-2-veteran
 

   
* 2011-08-07
SVENSTAVIK Int.   (3+0)
Domare: Kirsi Nieminen
 
BIR SE Ch SE V-10 Cobby´s Roaring Chase, CACIB
BH-2 Cobby's Right On Target, cert
   

   
* 2011-08-07
STOCKHOLM Nat.   (3+2)
Domare: Elisabeth Janzon
 
BIR NORD & FI Ch SE V-08 NORD V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Alladin-Sane
BH-2 C.I.B FI, LV & EE Ch Norwestsko Nosey Nacke, cert & Svenskt Championat
BH-3 NORD JV-10 Cog-Wheel's Rockin' Robin, res-cert
 
BIM Cobby's Has The Spark, cert
   

   
2011-08-13
PITEÅ TK   (0+0)
Domare: Bengt Nilsson
   

   
* 2011-08-13
RONNEBY Nat.   (5+10)
Domare: Wim Wellens
 
BIR NORD JV-10 Cog-Wheel's Rockin' Robin, cert, CACIB
BH-2 NORD & FI Ch SE V-08 NORD V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Alladin-Sane, R-CACIB
BH-3 Lakies Lille Odåga, res-cert
 
BIM SE & DK Ch FI JV-09 NORD JV-09 SE V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Abbey Road, CACIB
BT-2 INT & NORD Ch Birline's Gerda
BT-3 SE & DK Ch Wichie Linnea, R-CACIB
BT-4 Ydresteds Carisma, cert
opl. Cantab Fair And Square, res-cert
 
1+0 valp Emmalundas Klippdassen, BIR-valp
 
INT & NORD Ch Birline's Gerda, BIR-veteran
 
Kennel Cog-Wheel's, uppfödargrupp med hp
 

   
2011-08-14
ASKERSUND Nat.   (0+0)
Domare: Ann Tove Strande
   

   
* 2011-08-20
ESKILSTUNA Int.   (3+3)
Domare: Siv Jernhake
 
BIR Cobby's Has The Spark, cert, CACIB
BT-2 Cobby's Happy Go Lucky, res-cert, R-CACIB
   
BIM SE Ch SE V-10 Cobby's Roaring Chase, CACIB
BH-2 Cobby's Highland Hunt, cert & Championat, R-CACIB
BH-3 SE Ch Manfuls Man Of Honour
 
0+1 valp Ragus Comfort And Joy, BIR-valp & BIS-1 valp
 
SE UCH Manfuls Man Of Honour, BIR-veteran
GB & SE Ch Ragus Up'N'Adam, avelsgrupp med hp & BIS-3 avelsgrupp
 

   
* 2011-08-21
NORRKÖPING Int. SE V-11   (9+1)
Domare: Annika Ulltveit-Moe
 
BIR C.I.B & NORD Ch FI V -08-09-10 WW-08-09-10-11 Nanstop Polkagris, CACIB
BH-2 SE Ch SE V-10 Cobby's Roaring Chase, R-CACIB
BH-3 Cobby's Right On Target, cert
BH-4 SE & DK Ch Cantab Ring of Fire
 
BIM Cobby's Happy Go Lucky, cert, CACIB
 
GB & SE Ch Ragus Up'N'Adam, avelsgrupp med hp
   

   
* 2011-08-27
LJUNGSKILE Nat.   (0+2)
Domare: Charlotte Sandberg
 
BIR NO Ch Lotcheck Blondes Have More Fun, cert
BT-2 SE & DK Ch Wichie Linnea
 

   
2011-08-27
VISBY Int.   (0+0)
Domare: Barbara Ruth Smith
 

   
2011-08-28
VISBY Int.   (0+0)
Domare: Petter Fodstad
 

   
* 2011-08-28
TÅNGA HED TK   (3+3)
Domare: Joke Bode van den Meerberg
   
BIR SE & DK Ch FI JV-09 NORD JV-09 SE V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Abbey Road, BIS-3
BT-2 Nord JV-10 Cog-Wheels Billie Jean, cert
BT-3 SE & DK Ch Wichie Linnea
 
BIM NORD & FI Ch SE V-08 NORD V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Alladin-Sane
BH-2 SE Ch Pengabergets Baltzar
   
Kennel Cog-Wheel's, uppfödargrupp med hp & BIS-2-uppfödargrupp
   

* 2011-09-04
ÖLAND Nat.   (2+4)
Domare: Kresten Scheel
 
BIR Emmalundas Klippdassen, cert
BH-2 SE, NO & DK Ch Wichie Löjtnantshjärta
 
BIM INT & NORD Ch Birline's Gerda
BT-2 SE & DK Ch Wichie Linnea
 

* 2011-09-10
GIMO Int.   (3+1)
Domare: Tino Pehar
 
BIR SE Ch SE V-10 Cobby's Roaring Chase, CACIB
BH-2 SE, FI, DK & NO Ch Cobby's Head Over Heels, R-CACIB
 
BIM Cobby's Happy Go Lucky, cert & Championat, CACIB
 

* 2011-09-10
BJUV TK   (6+9)
Domare: Siv Jernhake
 
BIR NORD & FI Ch SE V-08 NORD V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Alladin-Sane, BIS-1
BH-2 NORD JV-10 Cog-Wheel's Rockin' Robin, cert
 
BIM NORD Ch NORD V-10 WW-10 Ragus English Lady
BT-2 SE & DK Ch FI JV-09 NORD JV-09 SE V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Abbey Road
BT-3 Nord JV-10 Cog-Wheels Billie Jean, cert
BT-4 SE & DK Ch Wichie Linnea
opl. Ydresteds Carisma, res-cert
 
0+4 valpklass I Copperstone Lady In Red, BIR-valp 4-6 mån
1+1 valpklass II Ö'joy, BIR-valp 6-9 mån
 
Essegårdens Rosalinda, BIR-junior
 
Nord JV-10 Cog-Wheels Billie Jean, BIR-unghund
NORD JV-10 Cog-Wheel's Rockin' Robin, BIM-unghund
 
INT & NORD Ch Birline's Gerda, BIR-veteran
 
Kennel Cog-Wheel's, uppfödargrupp med hp & BIS-1-uppfödargrupp
 
 

* 2011-09-11
SOFIERO Int.   (10+11)
Domare: Kevin Brown
 
BIR NORD & FI Ch SE V-08 NORD V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Alladin-Sane, BIG-2
BH-2 NORD JV-10 Cog-Wheel's Rockin' Robin, cert
BH-3 Lakies Lille Odåga, res-cert
BH-4 Wessex Royal Albert Hall
 
BIM SE & DK Ch FI JV-09 NORD JV-09 SE V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Abbey Road
BT-2 NORD Ch NORD V-10 WW-10 Ragus English Lady
BT-3 Nord JV-10 Cog-Wheels Billie Jean, cert
BT-4 Cantab Fair And Square, res-cert
 
1+1 valpar Kullalyckans Gonzo Give Me Five, BIR-valp
Ydresteds Charmknyte, BIM-valp
 
INT & NORD Ch Birline's Gerda, BIR-veteran
 
Kennel Cog-Wheel's, uppfödargrupp med hp & Bästa uppfödargrupp
 

* 2011-09-17
HÖGBO TK   (1+1)
Domare: Ann Rode
 
BIR SE Ch Manfuls Man Of Honour
 
BIM Farmarens Hello Kitty, cert
 
SE Ch Manfuls Man Of Honour, BIR-veteran
 

* 2011-09-18
SANDVIKEN HÖGBO Int.   (4+2)
Domare: Anna-Lena Munkvall
 
BIM SE Ch SE V-10 Cobby's Roaring Chase, CACIB
BH-2 Cobby's Right On Target, cert, R-CACIB
BH-3 SE Ch Manfuls Man Of Honour
 
BIM Farmarens Hello Kitty, cert
BT-2 Fantabulous Million Dollar Babe, res-cert, R-CACIB

* 2011-10-08
SOLLENTUNA TK   (5+4)
Domare: Sue McCourt
 
BIR NORD & FI Ch SE V-08 NORD V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Alladin-Sane
BH-2 SE Ch SE V-10 Cobby's Roaring Chase
BH-3 NORD JV-10 Cog-Wheel's Rockin' Robin, cert
BH-4 Cobby's Right On Target, res-cert
   
BIM SE & DK Ch FI JV-09 NORD JV-09 SE V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Abbey Road
BT-2 SE & DK Ch Wichie Linnea
BT-3 Nord JV-10 Cog-Wheels Billie Jean, cert
 
1+0 valp Hundboden's Lejongap, BIR-valp 6-9 mån
 
NORD JV-10 Cog-Wheel's Billie Jean, BIR-unghund
NORD JV-10 Cog-Wheel's Rockin'Robin, BIM-unghund
 
SE Ch Manfuls Man Of Honour, BIR-veteran
 
Kennel Cog-Wheel's, uppfödargrupp med hp & BIS-1 uppfödargrupp
 

* 2011-10-09
SUNDSVALL Int.   (3+1)
Domare: Ingrid Borchorst
 
BIR SE Ch SE V-10 Cobby's Roaring Chase, CACIB
BH-2 Cobby's Right On Target, cert, R-CACIB
   
BIM Fantabulous Million Dollar Babe, cert & Championat, CACIB
 

* 2011-11-04
VÄXJÖ Int.   (5+5)
Domare: Jochen Eberhardt
 
BIR DK Ch Wessex Laura Ashley, cert & SE Championat, CACIB
BT-2 Essegårdens Rosalinda, res-cert, R-CACIB
 
BIM SE Ch Pengabergets Baltzar, CACIB
BH-2 Wessex Royal Albert Hall, cert, R-CACIB
BH-3 Farmarens Here And There, res-cert
 

* 2011-11-20
JÖNKÖPING TK   (9+6)
Domare: Paul Eardley
 
BIR C.I.B NORD & FI Ch SE V-08 NORD V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Alladin-Sane
BH-2 NORD JV-10 Cog-Wheel's Rockin' Robin, cert & Championat
BH-3 SE Ch SE V-10 Cobby's Roaring Chase
BH-4 SE Ch Manfuls Man of Honour
 
BIM SE & DK Ch FI JV-09 NORD JV-09 SE V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Abbey Road
BT-2 Nord JV-10 Cog-Wheels Billie Jean, cert & Championat
BT-3 Flatmoen's Jana, res-cert
 
Kennel Cog-Wheel's, uppfödargrupp med hp & BIS-2 uppfödargrupp
Cog-Wheel's blev Årets Uppfödare 2011 på Svenska Terrierklubbens årsbästalista!

 
* 2011-12-10 STOCKHOLM Int.   (13+3)
Domare: Birgitta Hasselgren
   
BIR SE & DK Ch Cantab Ring of Fire, CACIB, NORD V-11
BH-2 Cobby's High In Demand, cert, R-CACIB
BH-3 C.I.B NORD & FI Ch SE V-08 NORD V-10 DK V-10 Cog-Wheel's Alladin-Sane
BH-4 SE Ch SE V-10 Cobby's Roaring Chase
   
BIM Cobby's Has The Spark, cert & Championat, CACIB, NORD V-11
BT-2 Flatmoen's Jana, res-cert, NORD JV-11
   
INT, NORD, DK, LT & LV Ch SE V-03 KBH V-09 Villa Ekbacken's Dynamit Harry, BIR-veteran, NORD VV-11
   
   
  © Svenska Norwichterrierklubben