Utställningsresultat 2007
 
 
 
  Teckenförklaring
Nat. = Nationell, Int. = Internationell, TK = Terrierklubbsutställning
* = kollat mot SKK:s databas, (j) = junior, (v) = veteran
 
 
 
 
 
maj - juni
 
juli - augusti
 
september - december


 

 
6/1
GÖTEBORG Nat.
5/5
SKARA Nat.
1/7
VISBY Int.  
1/9
HÖGBO Int.
 
7/1
  GÖTEBORG Int.
6/5
  TÅNGA HED TK
1/7
  GÄLLIVARE Int.  
2/9
HÖGBO BRUK TK
 
3/3
  SKOGÅS TK  
12/5
  ÖSTERBYBRUK Int.
7/7
  PITEÅ Int.  
2/9
  ÖLAND Nat.
 
17/3
  MALMÖ Int.  
18/5
  HÄSSLEHOLM Int.
8/7
  SKELLEFTEÅ TK  
8/9
  BJUV TK
 
8/4
  STOCKHOLM Int.  
19/5
  HÄSSLEHOLM Nat.
13/7
  TVÅÅKER Nat.  
9/9
  SOFIERO Nat.
 
22/4
  VÄSTERÅS Nat.  
20/5
  HÖRBY TK
14/7
  TVÅÅKER Int.  
15/9
  TÅNGA HED TK
 
28/4
  SKELLEFTEÅ TK  
20/5
  PITEÅ Nat.
15/7
  ALFTA Nat.  
7/10
  SUNDSVALL Int.
 
 
26/5
  SÖDERTÄLJE TK
21/7
  LÖVUDDEN Int.  
13/10
  NYKÖPING TK
 
 
9/6
  FENGERSFORS TK
28/7
  RANSÄTER Nat.  
4/11
  VÄXJÖ Int.
 
 
9/6
  NORRKÖPING Nat.
29/7
  KARLSTAD TK  
15/12
  STOCKHOLM Int.
 
 
10/6
  VÄNERSBORG Nat.
4/8
  SVENSTAVIK Int.      
 
   
16/6
  VÄNNÄS Nat.
11/8
  ASKERSUND Nat.      
 
   
16/6
  AVESTA TK
12/8
  RONNEBY Int.      
       
17/6
  AVESTA Nat.  
18/8
  NYKÖPING Nat.      
       
30/6
  BORÅS Int.  
19/8
  NORRKÖPING Int.    
   
30/6
  VISBY Nat.  
26/8
 
 
     
 

* 2007-01-06 GÖTEBORG Nat.   (3+7)
Domare: Frank Kane, Storbritannien
   
BIR GB Ch Ragus Up'N'Adam, cert, BIG-2
BH-2 Villa Ekbackens Grymma Gubbe
   
BIM S Ch SV-06 Zondas Qontinental Queen
BT-2 Italieneasygirl Degli Acquisti, cert
BT-3 Cobby's Remembrance Rose (j)
BT-4 Skeda Ravishing Rosebud
BT-5 Ridings Goldilocks
   
0+3 valpar Cog-Wheel's China-Girl, BIR-valp

* 2007-01-07 GÖTEBORG Int.   (5+4)
Domare: Annika Ulltveit-Moe
   
BIR GB Ch Ragus Up'N'Adam, cert, CACIB
BH-2 Villa Ekbackens Grymma Gubbe, R-CACIB
BH-3 S Ch Ragus Fine And Dandy
   
BIM S Ch SV-06 Zondas Qontinental Queen, CACIB
BT-2 Italieneasygirl Degli Acquisti, cert, R-CACIB
   
0+2 valpar Villa Ekbacken's Ingela Pingela, BIR-valp

* 2007-03-03 SKOGÅS TK   (3+3)
Domare: Jul Hamlot, Norge
   
BIR GB Ch Ragus Up'N'Adam, cert, BIS-1
BH-2 Fehér Macko Zlatan
BH-3 S & N Ch Cobby's Royal Silver
   
BIM Italian Easy Girl degli Acquisti, cert & Championat
   
1+1 valpar Lakies Lille Hannibal, BIR-valp 4-6 mån
  Cobby's Money Money Money, BIR-valp 6-9 mån

* 2007-03-17 MALMÖ Int.   (9+16)
Domare: Marta Heine, Tyskland
   
BIR DK & FIN Ch KbhV-04 NordV-04 Teiwick Bruce Willis, cert & S Championat, CACIB
BH-2 Patchwork Mr Ginger Nut, R-CACIB
BH-3 S & DK Ch Gryphon's Colin Chapman
   
BIM Riding's Mama Mia, cert (j)
BT-2 S Ch SV-06 Zondas Qontinental Queen, CACIB
BT-3 Birline's Inga, R-CACIB
BT-4 Roly Poly Truhearted Trudy
BT-5 INT& NORD Ch KbhV-99 NV-99 Quirruz Alice (v)
   
2+0 valpar Cobby's Midas Touch, BIR- & BIS-2-valp
   
Kennel Cobby's, uppfödargrupp med hp
Int & Nord Ch KBHV-99 NV-99 Quirruz Alice, BIR- & BIS-1-veteran

* 2007-04-08 STOCKHOLM Int.   (6+2)
Domare: Birgitta Hasselgren
   
BIR GB Ch Ragus Up'N'Adam, cert & Championat, CACIB, BIG-5
BH-2 FIN Ch Porrigito Åkej, R-CACIB
BH-3 S & N Ch SV-03 Villa Ekbacken's Dynamit Harry
BH-4 S & N Ch Cobby's Royal Silver
BH-5 S & N Ch Cobby's Famous Tinky Winky
   
BIM FIN Ch Nanstop Pyttsan, cert & S Championat, CACIB
BT-2 Cobby's High Expectations, R-CACIB
   
1+0 valp Cobby's Midas Touch, BIR- & BIS-3-valp

* 2007-04-22 VÄSTERÅS Nat.   (3+4)
Domare: Cindy Pettersson
   
BIR Villa Ekbacken's Grymma Gubbe, cert & Championat
BH-2 Villa Ekbacken's Hottentott
   
BIM TerrieRags Prinsessan På Ärten, cert & Championat
BT-2 S Ch SV-06 Zondas Qontinental Queen
BT-3 Villa Ekbacken's Ingela Pingela
BT-4 Villa Ekbacken's Honungs Humla
   
Kennel Villa Ekbacken's, uppfödargrupp med hp

* 2007-04-28 SKELLEFTEÅ TK   (3+1)
Domare: Marie Hogarty, Irland
   
BIR Siri, cert & Championat
   
BIM Sune, cert & Championat
BH-2 S & N Ch Cobby's Royal Silver
BH-3 NORD Ch Cobby's Famous Tinky Winky
   
1+1 valpar Norsweden's Ida, BIR- & BIS-2-valp

* 2007-05-05 SKARA Nat.   (4+2)
Domare: Inger Hansson
   
BIR Zondas Qopper Qoin, cert & Championat
BH-2 Cobby's Midas Touch
   
BIM S Ch SV-06 Zondas Qontinental Queen
BT-2 Cog-Wheel's China-Girl, cert

* 2007-05-06 TÅNGA HED TK    (2+4)
Domare: Torsten Himmrich, Tyskland
   
BIR S Ch Zondas Qopper Qoin
   
BIM Villa Ekbacken's Honungs Humla, cert
BT-2 S Ch SV-06 Zondas Qontinental Queen
BT-3 Cog-Wheel's China-Girl
   
0+1 valp Zondas Sophisticated Lady, BIR-valp

* 2007-05-12 ÖSTERBYBRUK Int. SV-07   (3+6)
Domare: Péter Hársanyi, Ungern
   
BIR Villa Ekbacken's Hottentott, cert, CACIB, SV-07
BH-2 Cog-Wheel's Alladin-Sane
BH-3 Norröras Fabolous Joy
   
BIM NORD Ch NORDJV-03 NORDV-03-06 Airescot Ada Lovelace, CACIB & Int Ch, SV-07
BT-2 Cobby's Celestial Rose, cert, R-CACIB
BT-3 Cog-Wheel's China Girl
BT-4 Jeopardy's Rowena
BT-5 Lotcheck Blondes Have More Fun

* 2007-05-18 HÄSSLEHOLM Int.   (5+4)
Domare: Liselott Johansson
   
BIR S Ch SV-06 Zondas Qontinental Queen, CACIB
   
BIM Patchwork Mr Ginger Nut, cert, CACIB
BH-2 S & DK Ch Gryphon's Colin Chapman, R-CACIB
BH-3 Villa Ekbacken's Hottentott
   
1+2 valpar Birline's Gittan, BIR-valp

* 2007-05-19 HÄSSLEHOLM Nat.   (3+2)
Domare: Ingela Nilsson
   
BIR Cog-Wheel's China-Girl, cert
   
BIM Cobby's Midas Touch, cert
BH-2 Villa Ekbacken's Hottentott

* 2007-05-20 HÖRBY TK   (4+4)
Domare: Gertrud Hagström
   
BIR Villa Ekbacken's Hottentott, cert
BH-2 S & DK Ch Gryphon's Colin Chapman
   
BIM Cog-Wheel's China-Girl, cert
   
1+1 valpar Lakies Lille Hamlet, BIR-valp

* 2007-05-20 PITEÅ Nat.   (2+1)
Domare: Christer Jernhake
   
BIR S Ch Siri, BIG-5
   
BIM S Ch Sune
   
1+2 valpar Norsweden's Ida, BIR-valp

* 2007-05-26 SÖDERTÄLJE TK   (2+0)
Domare: Jetta Tschokknien, Finland
   
BIR Cog-Wheel's Alladin-Sane, cert

* 2007-06-09 FENGERSFORS TK    (3+4)
Domare: Nenne Runsten
   
BIR S Ch SV-06 Zondas Qontinental Queen
BT-2 Skeda Funny Felicia, cert
   
BIM Fehér Macko Zlatan, cert & Championat
BH-2 Villa Ekbacken's Flirtiga Fritiof
   
0+1 valp Zondas Sophisticated Lady, BIR-valp

* 2007-06-09 NORRKÖPING Nat.   (4+3)
Domare: Robert Paust, USA
   
BIR Cog-Wheel's Alladin-Sane, cert (j)
BH-2 Cantab What's Your Poison (j)
BH-3 Cobby's Midas Touch (j)
   
BIM

Airescot Pamela Mitford, cert & Championat


* 2007-06-10 VÄNERSBORG Nat.  (2+2)
Domare: Roger Bridgford, Australien
   
BIR Patchwork Mr Ginger Nut, cert & Championat
   
BIM

S Ch Airescot Pamela Mitford

BT-2 Cog-Wheel's China-Girl, cert

* 2007-06-16 VÄNNÄS Nat.  (3+1)
Domare: Liz Cartledge, Storbritannien
   
BIR S & N Ch Sune
   
BIM S Ch Siri
   
1+1 valpar Domare Mats Jonsson
  Norsweden's Herbert , BIR-valp
  Norsweden's Ida , BIM-valp

* 2007-06-16 AVESTA TK   (2+1)
Domare: Kurt Nilsson
   
BIR GB & S Ch Ragus Up'N'Adam, BIS-2
BH-2 Cog-Wheel's Alladin-Sane, cert
   
BIM Cobby's Celestial Rose, cert

* 2007-06-17 AVESTA Nat.   (4+1)
Domare: Gertrud Hagström
   
BIR GB & S Ch Ragus Up'N'Adam
BH-2 Cobby's Midas Touch, cert
BH-3 Cog-Wheel's Alladin-Sane
BH-4 Villa Ekbacken's Hottentott
   
BIM Cobby's High Expectations, cert & Championat

* 2007-06-30 BORÅS Int.   (5+5)
Domare: Garry Mason, Storbritannien
   
BIR GB & S Ch Ragus Up'N'Adam, CACIB
BH-2 Cobby's Midas Touch, cert
BH-3 S Ch Terrapin Time Traveller, R-CACIB
BH-4 Flatmoen's Faun
   
BIM Cog-Wheel's China-Girl, cert
BT-2 S Ch Cobby's High Expectations, CACIB
BT-3 Int, N & DK Ch Lotcheck Always One Step Ahead, R-CACIB
BT-4 S Ch Airescot Pamela Mitford
BT-5 Cobby's Dressed To Kill
   
0+1 valp

Zondas Sophisticated Lady, BIR-valp


* 2007-06-30 VISBY Nat.   (1+1)
Domare: Nick Hammond, Irland
   
BIR Cog-Wheel's Alladin-Sane, cert (j)
   
BIM FIN Ch Rivale Piccadilly, cert & S Championat

* 2007-07-01 VISBY Int.   (2+1)
Domare: Britta Roos-Börjesson
   
BIR Cog-Wheel's Alladin-Sane, cert (j)
BH-2 FIN & S Ch Rivale Trotter, CACIB 

* 2007-07-01 GÄLLIVARE Int.   (1+1)
Domare: Paula Heikkinen-Lehkonen, Finland
   
BIR NORD Ch KBHV-06 NORDV-06 NV-06 Flatmoens Barney Junior, CACIB & Int Ch, BIG-5
 
Norsweden's Ida , BIR-valp

* 2007-07-07 PITEÅ Int.   (2+2)
Domare: Hans Erhard Grüttner, Tyskland
   
BIR FIN & DK Ch Marwichin Cinzia, cert & S Championat, CACIB
BT-2 S Ch Siri, R-CACIB
   
BIM S & N Ch Cobbys Royal Silver, CACIB
BT-2 S & N Ch Sune, R-CACIB
   
0+2 valpar

Norsweden's Ida, BIR- & BIS-2-valp


* 2007-07-08 SKELLEFTEÅ TK    (1+1)
Domare: Tarmo Viirtelä, Finland
   
BIR S Ch Siri
   
BIM S & N Ch Sune
   
1+1 valpar

Norsweden's Ida, BIR- & BIS-4-valp


* 2007-07-13 TVÅÅKER Nat.   (5+9)
Domare: Sandra Goose-Allen, USA
   
BIR Cog-Wheel's Alladin-Sane, cert
BH-2 S Ch Fehér Macho Zlatan
BH-3 Cobby's Midas Touch
BH-4 Gryphon's Coventry Climax
   
BIM Cog-Wheels China-Girl, cert
BT-2 Skeda Ravishing Rosebud
BT-3 Skeda Funny Felicia
BT-4 NORD Ch Loddon's Valentine's Finest
   

S Ch NORDJV-03 Loddon's Prince Valiant, avelsgrupp med hp & BIS-5


* 2007-07-14 TVÅÅKER  Int.   (7+8)
Domare: Jochen Eberhardt, Tyskland
   
BIR GB & S Ch Ragus Up'N'Adam, CACIB
BH-2 SV-07 Villa Ekbacken's Hottentott, cert & Championat, R-CACIB
BH-3 Cobby's Midas Touch
BH-4 Cog-Wheel's Alladin-Sane
   
BIM Skeda Ravishing Rosebud, cert, CACIB
BT-2 INT & NORD Ch Birline's Gerda
BT-3 Cobbys Money Money Money
BT-4 Cog-Wheels China-Girl
BT-5 Birline's Gittan

* 2007-07-15 ALFTA Nat.   (0+1)
Domare: Matti Luoso, Finland
 
Inget ck delades ut.

* 2007-07-21 LÖVUDDEN/VÄSTERÅS Int.   (6+5)
Domare: Dodo Sandahl
   
BIR GB & S Ch Ragus Up'n'adam, CACIB, BIG-4
BH-2 Cobby's Midas Touch, cert
BH-3 S Ch SV-06 Villa Ekbacken's Grymma Gubbe, R-CACIB
   
BIM Ragus Confection, cert & Championat, CACIB 
BT-2 Villa Ekbacken's Ingela Pingela
BT-3

NORD Ch Loddon's Valentine's Finest, R-CACIB


* 2007-07-28 RANSÄTER Nat.  (3+6)
Domare: Henrik Johansson
   
BIR S Ch SV-06 Villa Ekbacken's Grymma Gubbe
BH-2 Cog-Wheel's Alladin-Sane, cert
   
BIM Cog-Wheel's China-Girl, cert
BT-2 S Ch Ragus Confection
BT-3 INT, N & DK Ch SV-03 Lotcheck Always One Step Ahead

* 2007-07-29 KARLSTAD TK    (4+4)
Domare: Anne Tove Strande, Norge
   
BIR S Ch SV-06 Villa Ekbacken's Grymma Gubbe
   
1+2 valpar

Villa Ekbacken's Jambalaya, BIR- & BIS-1-valp


* 2007-08-04 SVENSTAVIK/ÖSTERSUND Int.   (3+3)
Domare: Hans Lehtinen, Finland
   
BIR

GB & S Ch Ragus Up'n'adam, CACIB, BIG-1 & BIS-2

   
BIM

S Ch Siri, CACIB


* 2007-08-11 ASKERSUND Nat.   (1+3)
Domare: Mats Lindborg
   
BIR Cog-Wheel's China-Girl, cert
BT-2 N Ch Flatmoen's Enyo
   
BIM S & N Ch Fehér Macko Zlatan

* 2007-08-12 RONNEBY Int.   (8+10)
Domare: Ove Germundsson
   
BIR GB & S Ch Ragus Up'n'adam, CACIB
BH-2 S Ch SV-06 Villa Ekbacken's Grymma Gubbe, R-CACIB
BH-3 Cobby's Midas Touch, cert
BH-4 S Ch Dipper's Finest Blend
BH-5 Gryphon's Coventry Climax
   
BIM NORD Ch KbhV-03 Gryphon's Cassandra, CACIB
BT-2 INT& NORD Ch KbhV-99 NV-99 Quirruz Alice (v)
BT-3 Gryphon's Clair de Lune, cert & Championat, R-CACIB
BT-4 Villa Ekbacken's Ingela Pingela

* 2007-08-18 NYKÖPING Nat.  (0+1)
Domare: Cindy Pettersson
 
Inget ck delades ut.

* 2007-08-19 NORRKÖPING Int.  (3+4)
Domare: Marina Guidetti, Italien
   
BIR GB & S Ch Ragus Up'n'adam, CACIB, BIG-3
BH-2 Cog-Wheel's Alladin-Sane, cert
   
BIM Cobby's Money Money Money, cert
BT-2 Betebys Marta
BT-3 Riding's Mama Mia

* 2007-08-26 ALMARE STÄKET (KUNGSÄNGEN)  Nat.   (3+3)
Domare: Ann-Christin Molin
   
BIR

GB & S Ch Ragus Up'n'adam, BIG-5

BH-2 S & N Ch Cobby's Royal Silver
BH-3 NORD Ch Cobby's Famous Tinky Winky
   
BIM

Cobby's Money Money Money, cert

 

Cobby's Consolation, BIR-valp


* 2007-09-01 HÖGBO  Int.   (3+7)
Domare: Bengt Nilsson
   
BIR GB & S Ch Ragus Up'n'adam, CACIB, BIG-1 & BIS-4
BH-2 S Ch SV-06 Villa Ekbacken's Grymma Gubbe, R-CACIB
BH-3 Villa Ekbacken's Flirtiga Fritiof, cert & Championat
   
BIM Villa Ekbacken's Ingela Pingela, cert
BT-2 S Ch Siri, CACIB
BT-3 Cobby's Celestial Rose, R-CACIB
   
1+0 valp

Cobby's Consolation, BIR-valp


2007-09-02 HÖGBO BRUK TK    (3+4)
Domare: Nina Karlsdotter
   
BIR GB & S Ch Ragus Up'n'adam, BIS-2
BH-2 S Ch SV-06 Villa Ekbacken's Grymma Gubbe
BH-3 S Ch Villa Ekbacken's Flirtiga Fritiof
   
BIM Villa Ekbacken's Ingela Pingela, cert
BT-2 S Ch Siri, CACIB
   
0+2 (valpkl. I) Cobby's Honey-Bear, BIR- & BIS-1-valp 4-6 mån
1+0 (valpkl. II) Cobby's Consolation, BIR- & BIS-4-valp 6-9 mån

* 2007-09-02 ÖLAND Nat.  (1+1)
Domare: Branislav Rajic, Slovenien
   
BIR Loddon's Gift To Europe, cert, BIG-4
   
BIM Cog-Wheel's Let's-Dance, cert

* 2007-09-08 BJUV TK   (7+7)
Domare: Inger Hansson
   
BIR GB & S Ch Ragus Up'n'adam, BIS-1
BH-2 Nord Ch Patchwork Mr Ginger Nut
BH-3 Winjammer de Siete Villas, cert
   
BIM S & DK Ch SV-06 Zondas Qontinental Queen
BT-2 Cobby's Dressed To Kill, cert & Championat
BT-3 NORD Ch KbhV-03 Gryphon's Cassandra
BT-4 Riding's Goldilocks
   
1+4 (valpkl. I) Cobby's Honey-Bear, BIR- & BIS-3-valp 4-6 mån
  Lärkahalls Kavate Kummin, BIM-valp 4-6 mån
   
1+0 (valpkl. II) Cobby's Consolation, BIR-valp 6-9 mån

* 2007-09-09

SOFIERO Nat.   (9+13)

Domare: Michael Kirby, Irland
   
BIR S Ch Gryphon's Clair de Lune
BT-2 S & DK Ch SV-06 Zondas Qontinental Queen
BT-3 Cobby's Regal Rose, cert
BT-4 INT & NORD Ch Birline's Gerda
BT-5 Ydresteds Corall
   
BIM NORD Ch Patchwork Mr Ginger Nut
BH-2 S & DK Ch Gryphon's Colin Chapman
   
Kennel Gryphon's, uppfödargrupp med hp
Gryphon's Cleio, avelsgrupp med hp

* 2007-09-15 TÅNGA HED TK    (8+9)
Domare: Peter Bakewell, Storbritannien
   
BIR NORD Ch Patchwork Mr Ginger Nut
BH-2 S Ch SV-06 Villa Ekbacken's Grymma Gubbe
BH-3 S & N Ch Fehér Macho Zlatan
BH-4 Sappörens Filur, cert
   
BIM S & DK Ch SV-06 Zondas Qontinental Queen
BT-2 S & N Ch Skeda Fnissiga Fifi
BT-3 Villa Ekbacken's Ingela Pingela, cert
BT-4 Cog-Weel's China-Girl
BT-5 Skeda Ravishing Rosebud
   
Kennel Villa Ekbacken's, hp & BIS-4-uppfödargrupp
Kennel Skeda, uppfödargrupp med hp
Villa Ekbackens Ingela Pingela, BIR- & BIS-3-junior

* 2007-10-07 SUNDSVALL Int.   (3+5)
Domare: Javier Sanchez, Spanien
   
BIR N & FIN Ch Flatmoen's Enyo, CACIB (deltog i championklass)
BT-2 NORD Ch KbhV-03 Gryphon's Cassandra, R-CACIB
BT-3 N Ch NV-03-06 JWW-03 Flatmoen's Bellona (deltog i championklass)
BT-4 Norröras Freedom And Joy, cert
   
BIM S, N & FIN Ch Sune, CACIB
BH-2 Skeda Star Warrior, cert, R-CACIB
BH-3 Norsweden's Herbert

* 2007-10-13 NYKÖPING TK   (6+8)
Domare: Carl-Gunnar Stafberg
   
BIR GB & S Ch Ragus Up'n'adam, BIS-2
BH-2 S Ch SV-06 Villa Ekbacken's Grymma Gubbe
BH-3 NORD Ch Patchwork Mr Ginger Nut
BH-4 INT & NORD Ch SV-03 Villa Ekbacken's Dynamit Harry
BH-5 Gryphon's Coventry Climax, cert & Championat
   
BIM Villa Ekbacken's Ingela Pingela, cert
BT-2 Cobby's Money Money Money
BT-3 Zondas Sophisticated Lady
BT-4 Int, N & DK Ch SV-03 Lotcheck Always One Step Ahead
BT-5 S & DK Ch SV-06 Zondas Qontinental Queen
   
1+2 (valpkl. II) Cobby's Consolation, BIR- & BIS-2-valp 6-9 mån
  Cobby's Honey-Bear, BIM-valp 6-9 mån
   
Kennel Villa Ekbacken's, hp & BIS-4-uppfödargrupp
Villa Ekbackens Ingela Pingela, BIR- & BIS-5-unghund

* 2007-11-04 VÄXJÖ Int.  (8+10)
Domare: Rafael Malo Alcrudo, Spanien
   
BIR S & DK Ch SV-06 Zondas Qontinental Queen, CACIB
BT-2 S & DK Ch KbhV-07 Gryphon's Clair de Lune, R-CACIB
BT-3 S Ch Airescot Pamela Mitford
BT-4 NORD Ch KbhV-03 Gryphon's Cassandra
BT-5 NORD Ch Loddon's Valentine's Finest
opl. Cog-Wheel's Let's-Dance, cert
   
BIM Cantab What's Your Poison, cert
BH-2 S & DK Ch Gryphon's Coventry Climax, CACIB
BH-3 KbhV-07 Winjammer de Siete Villas, R-CACIB
BH-4 S Ch Terrapin Time Traveller
BH-5 Loddon's Simon Willis
   
2+5 valpar Lärkahalls Pigga Pepparmynta, BIR-valp
  Loddon's Albin of Seve, BIM-valp
   
Nord Ch NordV-02 Loddon's Queen Valentina of Seve, BIR-veteran
Kennel Loddon's, uppfödargrupp med hp

* 2007-12-15 STOCKHOLM Int. NordV-07   (7+13)
Domare: David Miller, USA
   
BIR S Ch SV-06 Villa Ekbacken's Grymma Gubbe, CACIB, NordV-07
BH-2 Nord Ch Airescot Charles Dickens, R-CACIB
BH-3 Cog-Wheel's Alladin-Sane, cert
BH-4 Cantab What's Your Poison
   
BIM Villa Ekbacken's Jambalaya, cert, NordV-07
BT-2 S Ch Airescot Pamela Mitford, CACIB
BT-3 Int & Nord Ch SV-04-05 WW-06 Airescot Joy-Bells, R-CACIB
BT-4 Cog-Wheel's China-Girl
BT-5 Int & Nord Ch KbhV-99 NV-99 Quirruz Alice (v)
   
Kennel Villa Ekbacken's, uppfödargrupp med hp

 
  © Svenska Norwichterrierklubben